Zderzenie dwóch osobówek w centrum Zielonej Góry. Droga jest zablokowana (ZDJĘCIA)

19 kwiecień 2019
Autor: 
Zderzenie dwóch osobówek w centrum Zielonej Góry. Droga jest zablokowana Redakcja

Dwa samochody osobowe zderzyły się na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Westerplatte i Ułańskiej w Zielonej Górze. Jeden z pojazdów zawisł na barierkach. Skrzyżowanie zostało całkowicie zablokowane, a kierowcy objeżdżają miejsce zdarzenia przez przyległe ulice.

Do zdarzenia doszło w piątek, 19 kwietnia, po godzinie 12:00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca Renault jechał ul. Westerplatte w kierunku dworca PKP. Kiedy wjeżdżał on na skrzyżowanie z ulicą Ułańską, w bok uderzyła go kierująca Citroenem Berlingo. Zderzenie było na tyle silne, że Renault przeleciało przez przeciwległe pasy ruchu i zawisło na barierkach zamontowanych tuż przy chodniku.

Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej oraz kilka patroli policji z Wydziału Ruchu Drogowego. Wszyscy uczestnicy zdarzenia wyszli z pojazdów o własnych siłach jeszcze przed ich przyjazdem i nie potrzebowali pomocy medycznej. Z rozbitych osobówek wyciekło jednak wiele płynów eksploatacyjnych, które strażacy musieli zneutralizować.

Służby całkowicie zablokowały skrzyżowanie, co mocno sparaliżowało ruch w centrum miasta. Kierowcy objeżdżają miejsce zdarzenia przez przyległe ulice, które szybko zostały zakorkowane. Nie wiadomo jak długo policjanci będą blokować ulicę Bohaterów Westerplatte.

Zdarzenie zostanie prawdopodobnie zakwalifikowane przez funkcjonariuszy jako kolizja drogowa. Obecnie nie wiadomo jednak, kto zawinił. Ustalą to oględziny przeprowadzone przez policjantów z zielonogórskiej drogówki. Pomocny może okazać się także miejski monitoring.

Godzina 14.25: Policjanci zakończyli już czynności na miejscu zdarzenia. - Winna została kierująca Citroenem, która wymusiła pierwszeństwo przejazdu. Funkcjonariusze ukarali ją mandatem karnym - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u