Policja podsumowała Wielkanoc na lubuskich drogach

23 kwiecień 2019
Autor: 
Policja podsumowała Wielkanoc na lubuskich drogach KWP Gorzów Wielkopolski

Dużo pracy mieli lubuscy policjanci podczas ostatnich dni. Wielu zmotoryzowanych poruszało się po naszych drogach, aby dotrzeć do swych bliskich na święta. Ruch choć spory odbywał się bez zakółoceń. Niestety do wypadków śmiertelnych doszło w piątek i w nocy z poniedziałku na wtorek.

Blisko 200 policjantów było już od piątku, 19 kwietnia, do dyspozycji wszystkich tych, którzy zdecydowali się spędzić święta z dala od domu. W bezpiecznym dotarciu do celu pomagali policjanci ruchu drogowego wspomagani funkcjonariuszami oddziałów prewencji.

Piękna pogoda nie pomagała w budowaniu pokory na drodze dlatego mundurowi musieli dyscyplinować kierowców, którzy nie ściągali nogi z gazu. Sam świąteczny weekend przebiegł spokojnie. W sobotę, niedzielę oraz poniedziałek lubuska policja nie odnotowała zadarzeń, które mogłyby zagrażać życiu zmotoryzowanych. Choć nie obeszło się bez drogowych kolizji. Ruch mimo, że wzmożony, to jednak nie powodujący konieczności oczekiwania w korkach.

Niestety w ciągu kilku dni policja odnotowała zdarzenia, w których życie straciły dwie osoby. Pierwsze to te z piątku, 19 kwietnia, kiedy to 76-letni kierujący na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Ratuszowej w Żaganiu po godzinie 18.00 potrącił 89-letnią kobietę. Niestety obrażenia, jakich doznała okazały się śmiertelne.

Drugie z tragicznych zdarzeń miało miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek, 22 na 23 kwietnia, na Drodze Wojewódzkiej 156 niedaleko miejscowości Wielisławice. Policjanci, gdy przybyli na miejsce zauważyli dwa pojazdy osobowe – seat toledo i renault laguna, które wypadły z drogi. Niestety, pasażer renault laguny, 18-letni mężczyzna, zginął na miejscu, a poszkodowanych został sześć osób. Okoliczności tego tragicznego wypadku badać będą strzeleccy policjanci pod nadzorem prokuratora.

Łącznie lubuscy stróże prawa zatrzymali 46 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości ponad 8000 kierowców. Podczas samych działań "Wielkanoc" Lubuska Policja odnotowała 5 wypadków drogowych, w których zginęły dwie osoby, a cztery zostały ranne.

Źródło: nadkom. Marcin Maludy - Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u