Ukradł łącznie 11 tys. złotych z odkurzacza oraz myjni samochodowej

27 kwiecień 2019
Autor: 
Ukradł łącznie 11 tys. złotych z odkurzacza oraz myjni samochodowej pixabay.com

Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mężczyźnie, który ukradł łącznie 11 tys. złotych z odkurzacza oraz myjni samoobsługowej.

Oskarżony w dniach 26 i 27 grudnia 2018 roku w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego pięciokrotnie włamał się do odkurzacza samoobsługowego znajdującego się na jednej z myjni samoobsługowych. Sprawca dostał się do wnętrza, a następnie dokonał kradzieży kasetki metalowej z zawartością pieniędzy oraz żetonów o wartości nie mniejszej niż 11.000 złotych, działając na szkodę właściciela myjni.

Mężczyzna zarzucanego czynu dopuścił się w ciągu pięciu lat po odbyciu co najmniej roku kary pozbawienia wolności orzeczonej za podobne przestępstwo umyślne w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.
Nadto ustalono, że 27 grudnia 2018 roku na tej samej myjni, w godzinach nocnych przy pomocy metalowego płaskownika usiłował dokonać włamania do rozmieniarki pieniędzy zamontowanej na terenie myjni samoobsługowej, w której znajdowały się pieniądze w kwocie nie mniejszej niż 10,000 złotych, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na zatrzymanie przez funkcjonariuszy Policji.

Mężczyzna na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u