Eliminacje wojewódzkie OTWP w Nowym Miasteczku. Młodzież wie jak zapobiegać pożarom (ZDJĘCIA)

27 kwiecień 2019
Autor: 
Eliminacje wojewódzkie OTWP w Nowym Miasteczku. Młodzież wie jak zapobiegać pożarom Redakcja

W Nowym Miasteczku odbyły się eliminacje wojewódzkie do prestiżowego konkursu OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom". Do Centrum Ratownictwa Pożarniczego zjechała najlepsza młodzież z całego regionu.

Turniej przeprowadzono w piątek, 26 kwietnia. Na konkurs przybyło 78 uczestników podzielonych na trzy kategorie wiekowe - uczniowie klas I-VI, VII-VIII i III klasy gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych. Uroczystego otwarcia konkursu dokonał Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP na czele z dh. Elżbietą Polak, funkcjonariusze Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego KW PSP w Gorzowie Wlkp. pod przewodnictwem mł. bryg. Leszka Fijałkowskiego oraz p.o. Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Nowej Soli kpt. Tomasz Duber.

Zgodnie z regulaminem eliminacje rozpoczęły się od części pisemnej, na którą składało się 40 pytań testowych. Pytania nie były łatwe, czego nie kryli nawet sami strażacy. Zakres wiedzy wymaganej od młodzieży obejmował między innymi szeroko pojętą prewencję przeciwpożarową, historię pożarnictwa czy strukturę organizacyjną PSP i OSP.

Podczas trwania przerwy uczniowie wraz z opiekunami mogli zwiedzić remizę oraz zapoznać się z wyposażeniem strażaków z Nowego Miasteczka. Ochotnicy chętnie odpowiadali na wszelkie pytania zadawane przez uczestników oraz prezentowali swój sprzęt.

Do kolejnej części turnieju wyłaniano piątkę uczestników z każdej kategorii wiekowej. W tym etapie uczniowie musieli wykazać się wiedzą, odpowiadając ustnie na losowo wybrany zestaw pytań. Całość oceniała specjalnie powołana komisja.

Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Laureaci pierwszego i drugiego miejsca będą reprezentować województwo lubuskie podczas Eliminacji Centralnych, które odbędą się już niebawem.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u