Pijany Ukrainiec wjechał pod pociąg. Miał 1,3 promila

26 kwiecień 2019
Autor: 
Pijany Ukrainiec wjechał pod pociąg. Miał 1,3 promila Redakcja

Na strzeżonym przejeździe kolejowym na ulicy Sobieskiego w Świebodzinie, samochód ciężarowy zderzył się z pociągiem towarowym. Na miejscu pracowały służby ratownicze. Droga jest zablokowana, wstrzymano również ruch pociagów na trasie Berlin-Warszawa.

Do poważnie wyglądającego zdarzenia doszło w piątek, 26 kwietnia, o godzinie 18:15 na ulicy Jana III Sobieskiego w Świebodzinie. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą, ignorując sygnalizacje oraz opuszczone szlabany wjechał na przejazd kolejowy, wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy. Kierowca może mówić o wielkim szczęściu, gdyż w zdarzeniu nic mu się nie stało.

Na miejsce przybyła straż pożarna oraz policja, funkcjonariusze przebadali kierowce ciężarówki alkomatem. Badanie wykazało, że mężczyzna, obywatel Ukrainy, ma niespełna 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 

- Zgodnie z art. 178a kodeksu karnego, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch, obowiązek wpłaty 5 tys. złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej a także minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów. Pod uwagę będzie brane to, iż mężczyzna spowodował zdarzenie drogowe, kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości, kara będzie zależna od sądu. - podaje sierż. sztab. Marcin Rucińsk - Oficer Prasowy KPP w Świebodzinie.

Po zderzeniu wykoleił się jeden z pustych wagonów typu cysterna do przewozu substancji ropopochodnych. Uszkodzony został również przejazd kolejowy. W bezpiecznej odległości, na drugim torze zatrzymał się inny skład. W zdarzeniu nikt nie został ranny.

Droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana. Wstrzymano również ruch pociągów na trasie Berlin-Warszawa.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u