Katastrofa w ruchu lądowym w Świebodzinie. Sprawca miał 1,3 promila

29 kwiecień 2019
Autor: 
Katastrofa w ruchu lądowym w Świebodzinie. Sprawca miał 1,3 promila Redakcja

Prokurator Rejonowy w Świebodzinie wszczął śledztwo przeciwko 56 letniemu obywatelowi Ukrainy, któremu zarzucił sprowadzenia w stanie nietrzeźwości katastrofy w ruchu lądowym zagrażającej życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach.

W ostatni piątek, 26 kwietnia br. około godziny 18 kierujący zestawem ciężarowym z naczepą, 56 letni obywatel Ukrainy jadąc od strony Ołoboku wjechał na przejazd kolejowy znajdujący się w granicach miasta Świebodzina, na którym wyświetlały się czerwone światła pulsujące nakazujące zatrzymanie i opuszczane były szlabany. Kierujący wyłamał szlaban, a następnie zatrzymał pojazd na torowisku, po którym poruszał się pociąg towarowy z pustymi cysternami po paliwie. Pociąg uderzył w tylną część samochodu ciężarowego doprowadzając do całkowitego jego zniszczenia. Częściowemu uszkodzeniu uległo torowisku w miejscu katastrofy.

Na polecenie prokuratora zatrzymany został kierowca samochodu ciężarowego - obywatel Ukrainy. Początkowo sprawca zdarzenia odmówił badania stanu trzeźwości. Przeprowadzone badanie po 2 godzinach od zdarzenia wykazało obecność alkoholu w stężeniu przekraczającym 1,3 promila. W celu uściślenia stanu stężenia alkoholu u podejrzanego w chwili zdarzenia przeprowadzone zostaną w dalszej fazie śledztwa badania retrospektywne.

Prokurator Rejonowy w Świebodzinie złożył w sądzie wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy. W godzinach popołudniowych Sąd Rejonowy w Świebodzinie na posiedzeniu pozytywnie rozpoznał wniosek prokuratora i zastosował wobec obywatela Ukrainy - podejrzanego o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym na przejeździe kolejowym w Świebodzinie areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

O sprawie pisaliśmy w artykule pt. "Pijany Ukrainiec wjechał pod pociąg. Miał 1,3 promila" oraz informowaliśmy za pośrednictwem naszego systemu ostrzegania - zachęcamy do zapisania się!

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u