Zielona Góra: Napadł i pobił policjantkę po służbie. Został zatrzymany

30 kwiecień 2019
Autor: 
Zielona Góra: Napadł i pobił policjantkę po służbie. Został zatrzymany KMP Zielona Góra

Dzięki nagraniom z miejskiego monitoringu zielonogórscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który napadł i pobił policjantkę po służbie. Wraz z nim zatrzymana została towarzysząca mu podczas zdarzenia kobieta, która go do tego czynu namówiła. Oboje usłyszeli już zarzuty. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i motywy, które kierowały sprawcami.

W sobotę wieczorem, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze odebrał telefon od jednej z funkcjonariuszek, która poinformowała, że została napadnięta i pobita przez nieznanego mężczyznę, który ją skopał i próbował ukraść torebkę. Do działań natychmiast ruszyli zielonogórscy kryminalni, którzy wraz z pracownikami centrum monitoringu miejskiego rozpoczęli przeglądanie zapisów z kamer monitorujących miasto. Pracownicy centrum monitoringu bardzo szybko znaleźli nagrania, na których widać, jak dwie osoby- kobieta i mężczyzna – idą przez dłuższy czas za policjantką. Najprawdopodobniej czekali, na dogodny moment, gdy na ulicy nie będzie przechodniów.

Z relacji pokrzywdzonej policjantki wynikało, że została napadnięta gdy weszła w boczną uliczkę - niestety tego terenu nie obejmuje monitoring więc przebieg późniejszych zdarzeń policjanci odtworzyli na podstawie informacji przekazanych przez pokrzywdzoną, a także późniejszych ustaleń i przesłuchań podejrzanych. Jak opowiedziała pokrzywdzona, nieznany jej mężczyzna nagle kopnął ją w plecy, a gdy się przewróciła zaczął ją kopać po całym ciele i usiłował jednoczenie wyrwać jej torebkę. Gdy leżała na ziemi kopał ją nawet po twarzy.

Mężczyzna i kobieta widoczni na nagraniach z monitoringu są doskonale znani zielonogórskim policjantom i byli wielokrotnie notowani za różne przestępstwa oraz wykroczenia. Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez policjantów, to kobieta była inicjatorką napaści, ponieważ w przeszłości, jako sprawczyni różnych przestępstw, była przesłuchiwana przez pokrzywdzoną. Z relacji podejrzanej wynikało, że gdy zobaczyła na ulicy znaną jej policjantkę postanowiła namówić męża, żeby ją napaść i okraść.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że zatrzymana para ma na swoim koncie także inne przestępstwa. Okazało się, że kilka dni wcześniej ukradli laptopa, innym razem torebkę siedzącej na ławce kobiecie, a także.... rower miejski. Po przeszukaniu w ich mieszkaniu policjanci znaleźli i odzyskali m.in. dokumenty innych osób, podkaszarkę, telefony komórkowe oraz laptopa. Śledczy ustalą do kogo należały zabezpieczone przedmioty i zwrócą je właścicielom.

Policjanci zebrali i zabezpieczyli materiał dowodowy do sprawy, dzięki któremu przedstawili zatrzymanym osobom zarzuty usiłowania rozboju, a także naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy, dlatego w jego przypadku kara może być wyższa nawet o połowę.

Policjanci wystąpili do prokuratora, aby skierował wniosek o tymczasowe aresztowanie obydwu zatrzymanych osób.

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska - Zespół Prasowy KMP w Zielonej Górze

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u