Na majowy weekend jedźmy bezpiecznie

30 kwiecień 2019
Autor: 
Na majowy weekend jedźmy bezpiecznie Lubuska Policja/KWP Gorzów Wlkp.

Pierwszy tegoroczny „długi weekend” to dla lubuskich stróżów prawa czas wzmożonej pracy nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych. Liczne policyjne kontrole, które będą prowadzone na naszych drogach mają jeden, główny cel – aby wszyscy – zmotoryzowani, rowerzyści, piesi bezpiecznie spędzili „majówkę”. A z majowych wyjazdów wrócili nie tylko z pozytywnymi wrażeniami, ale cało i zdrowo.

Pierwszy w tym roku długi weekend, połączony z dobrą pogodą z pewnością zachęci nas do spędzenia wolnego czasu poza domem. W podróżach nad morze, w góry czy inne regiony naszego kraju najczęściej wybieramy samochód, jako środek transportu, przez co w najbliższe dni możemy odczuć wzmożony ruch na lubuskich drogach. Dlatego lubuska drogówka rozpoczyna działania związane z majowym, „długim weekendem”, które rozpoczną się we wtorek, 30 kwietnia, a zakończą się w niedzielę, 5 maja, kiedy to możemy spodziewać się największego ruchu pojazdów, związanego z powrotem do domu.

Będziemy pomagać podróżnym w bezpiecznym dotarciu do celu. Jednak w przypadku ujawniania nieodpowiedzialnych i zagrażających bezpieczeństwu sytuacji na drodze policjanci będą reagować na nie natychmiastowo, z całą paletą konsekwencji prawnych. Policjanci przy użyciu laserowych mierników prędkości albo w nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorem będą kontrolować prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Jej niedostosowanie do warunków na drodze jest wciąż najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji drogowych. Szczególną uwagę zwrócą na to, jak przewożeni są pasażerowie – czy mają zapięte pasy, a dzieci korzystają ze specjalnych fotelików. Kierowcy powinni spodziewać się również licznych kontroli trzeźwości. Przypominamy, że jeśli nie jesteśmy pewni swojego stanu psychofizycznego to nigdy nie wsiadajmy za kierownicę. Pójdźmy na komisariat czy komendę Policji – tam o każdej porze dnia i nocy możemy sprawdzić stan trzeźwości.

Do każdej podróży - krótszej i dłuższej - warto się odpowiednio przygotować. Nie zapominajmy o sprawdzeniu stanu technicznego naszego pojazdu, który ma niebagatelny wpływ na nasze bezpieczeństwo. Skontrolujmy oświetlenie, płyny eksploatacyjne, opony, zadbajmy o prawidłowe zabezpieczenie naszego bagażu. Poświęcenie tych kilku minut sprawi, że na drodze będziemy czuć się pewniej. Za kierownicę wsiadajmy wypoczęci i zrelaksowani, a przede wszystkim trzeźwi. Z uwagi na wzmożony ruch na drogach, warto przygotować się wcześniej i pomyśleć o drogach alternatywnych. Dzięki temu, w przypadku utrudnień na drodze, spowodowanych budową czy zdarzeniem drogowym będzie mogli pojechać inną drogą.

Apelujemy o rozsądną, spokojną jazdę, a każdy bezpiecznie dojedzie do celu. Przyjemnej majówki!

Źródło: sierż. szt. Maciej Kimet, foto: st. sierż. Mateusz Sławek - Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u