Nietrzeźwy 35-latek bez uprawnień uciekał przed policją. Podróż zakończył w rowie (ZDJĘCIA)

16 maj 2019
Autor: 
Nietrzeźwy 35-latek bez uprawnień uciekał przed policją. Podróż zakończył w rowie KPP Żagań

Był pod wpływem alkoholu, miał cofnięte uprawnienia do kierowania, a mimo to kierował autem. 35-latek zwrócił na siebie uwagę, bo zignorował znak STOP. Mężczyzna nie chciał się zatrzymać i uciekał przed policjantami. Swoją niebezpieczną jazdę zakończył w rowie tuż przy torach kolejowych.

W środę, 15 maja, policjanci z żagańskiej drogówki zauważyli w Iłowej osobowego Seata, którego kierujący, przejeżdżając przez tory kolejowe, nie zastosował się do znaku "STOP". Mundurowi włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe i dali znać mężczyźnie, by się zatrzymał. Kierowca nie miał zamiaru poddać się kontroli. Gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.

- Jechał bardzo niebezpiecznie, widać było, jak kilkukrotnie tracił panowanie nad pojazdem, cudem uniknął zderzenia z drzewem. W pewnym momencie skręcił w kierunku kompleksu leśnego, gdzie napotkał nieoczekiwaną przeszkodę, a mianowicie tory kolejowe. Zdezorientowany, swoją szybką i brawurową jazdę zakończył w rowie - relacjonuje st. sierż. Aleksandra Jaszczuk, rzecznik żagańskiej policji.

Funkcjonariusze natychmiast podbiegli do Seata, w którym znajdowało się trzech mężczyzn. Pomimo to doskonale wiedzieli, kto kierował pojazdem. Już podczas pierwszych czynności okazało się, dlaczego 35-letni kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna miał w swoim organizmie blisko 1,5 promila alkoholu oraz poruszał się pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Ponadto osobówka nie była dopuszczona do ruchu, a tablice rejestracyjne znajdujące się na Seacie pochodziły z innego pojazdu.

Mężczyzna stworzył swoją jazdą realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób. - Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. Pojazd, którym się poruszał został zabezpieczony na policyjnym parkingu - dodaje st. sierż. Jaszczuk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u