22-letni student, który wypadł z okna akademika w Zielonej Górze wraca do zdrowia!

16 maj 2019
Autor: 
22-letni student, który wypadł z okna akademika w Zielonej Górze wraca do zdrowia! Pixabay.com

Przypomnijmy, że w środę, 17 kwietnia, o godzinie 1 w nocy z okna trzeciego piętra akademika "Rzepicha" przy ul. Podgórnej w Zielonej Górze wypadł 22-letni student, obywatel Turcji, który przyjechał na zielonogórską uczelnię z programu Erasmus. Stan młodego mężczyzny określany był jako ciężki. 

Dziś możemy powiedzieć, że jego stan był krytyczny, a lekarze spodziewali się najgorszego. Po szczegółowej diagnostyce okazało się, że ma urazy wielu narządów wewnętrznych, a także złamania kości w obrębie twarzoczaszki.
Student postawił na nogi pół szpitala - zajmowały się nim zespoły medyczne oddziałów: SOR, chirurgii ogólnej, torakochirurgii, w końcu intensywnej terapii. Do tego laboratorium, zakład diagnostyki obrazowej, zakład patomorfologii . Konsultowali też nefrolodzy i gastroenterolodzy, a ostatni zabieg wykonali chirurdzy szczękowo-twarzowi. - czytamy na profilu Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze w mediach społecznościowych.

22-letni student wraca do zdrowia, jest przytomny, kontaktowy, zaczyna chodzić. I po kilku tygodniach został przekazany z intensywnej terapii na inny oddział, gdzie dochodzi do siebie i jest powoli rehabilitowany.

Naszemu personelowi medycznemu serdecznie gratulujemy, a pacjentowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! - czytamy w dalszej części komunikatu na stronie Zielonogórskiego Szpitala.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u