28 lat Straży Granicznej! "Jesteście świetnie wyszkolonymi profesjonalistami"

16 maj 2019
Autor: 
28 lat Straży Granicznej! "Jesteście świetnie wyszkolonymi profesjonalistami" Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Nasz region podlega pod Nadodrzański Oddział Straży Granicznej, który w zasięgu swoich działań obejmuje aż trzy województwa i strzeże 716 kilometrów granicy państwowej. Pogranicznicy obchodzą dziś swoje święto, które przypada właśnie na 16 maja.

Straż Graniczna jest jednolitą, umundurowaną i uzbrojoną formacją, która ma za zadanie ochronę granicy państwowej oraz kontrolę ruchu granicznego. Formacja została powołana do życia ustawą z dnia 12 października 1990, jej funkcjonowanie rozpoczęło się 16 maja 1991 wraz z rozformowaniem Wojsk Ochrony Pogranicza. W szeregach Straży Granicznej służby blisko 15 tys. funkcjonariuszy oraz ponad 3,5 tys. pracowników cywilnych. 

- Codziennie udowadniacie, że jesteście świetnie wyszkolonymi profesjonalistami. Wspieracie zagranicznych partnerów biorąc udział w licznych misjach międzynarodowych. Wasza wiedza i umiejętności są oceniane niezwykle wysoko. - czytamy we fragmencie życzeń Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego z okazji Święta Straży Granicznej.

W Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej służbę pełni 1193 funkcjonariuszy oraz 304 pracowników. Funkcjonariusze w trakcie realizacji zadań służbowych wspierani są przez 15 specjalnie wyszkolonych psów służbowych.

- Samodzielnie i we współpracy z innymi służbami zwalczacie przemyt i przestępczość gospodarczą oraz narkotykową. Za to wszystko należą Wam się uznania. - dodaje Brudziński. 

W tym roku funkcjonariusze i pracownicy Nadodrzańskiego Oddziału SG swoje święto obchodzić będą 31 maja. Uroczystość odbędzie się na terenie Komendy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim. W trakcie uroczystości wręczone zostaną awanse na kolejne stopnie służbowe i odznaczenia. Będzie można również wysłuchać krótkiego koncertu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Zbrojnychz Poznania. W trakcie uroczystości zobaczyć będzie można m.in. wystawę sprzętu służb mundurowych. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystym wydarzeniu.

Program uroczystości:

godz.: 12:00 - 12:45 – Msza Św. W Kościele pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim,
godz.: 13:30 - 14:30 – Uroczysty apel z okazji 28. rocznicy powstania Straży Granicznej,

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u