Połupin: Zjeżdżał z przejazdu kolejowego, uderzył go pociąg

16 maj 2019
Autor: 
Połupin: Zjeżdżał z przejazdu kolejowego, uderzył go pociąg Redakcja/archiwum

Do zdarzenia doszło w czwartek, 16 maja, w Połupinie koło Krosna Odrzańskiego. Pociąg towarowy uderzył w tył osobówki zjeżdżającej z torów kolejowych. Na szczęście nikt nie został ranny.

Wszystko wydarzyło się około godziny 17:00. Starszy mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Suzuki Ignis jechał boczną, betonową drogą z Połupina do Krosna Odrzańskiego. Kiedy wjeżdżał na niestrzeżony przejazd kolejowy prawdopodobnie nie zauważył nadjeżdżającego pociągu towarowego. Rozpędzona lokomotywa uderzyła w tył pojazdu.

Jak się okazało 65-letni kierowca osobówki miał dużo szczęścia i nie odniósł poważniejszych obrażeń. W zdarzeniu najbardziej ucierpiała osobówka.

W Połupinie cały czas pracują policjanci. Obecni są również przedstawiciele kolei. - Ustalamy wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Ruch pociągów został wstrzymany - mówi kom. Norbert Marczenia, rzecznik krośnieńskiej policji.

Przypominamy! Zbliżając się do przejazdu kolejowego trzeba zachować szczególną ostrożność. Należy zwolnić i dokładnie upewnić się, że nie nadjeżdża pociąg.

Fot. OSP DąbieRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u