65 mandatów, 3 prawa jazdy zatrzymane - bilans akcji "Wiosna na drogach"

17 maj 2019
Autor: 
65 mandatów, 3 prawa jazdy zatrzymane - bilans akcji "Wiosna na drogach" KMP Zielona Góra/Lubuska Policja

W czwartek, 16 maja, na drogach powiatu zielonogórskiego odbyły się kolejne działania lubuskiej Policji „Wiosna na drogach”. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze wspólnie z kolegami z Gorzowa Wielkopolskiego oraz Żagania, a także przy udziale mundurowych z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji pełnili służbę na drogach całego powiatu zielonogórskiego. Dzięki wsparciu z innych jednostek służbę na drodze pełniło dodatkowo 31 policjantów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych.

Poprawa bezpieczeństwa na drogach, to jedno z głównych zadań Policji w całym kraju. Zielonogórscy policjanci włączają się do wielu ogólnokrajowych działań, jak również sami podejmują różne inicjatywy, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. „Wiosna na drogach” to kolejne działania, które mają zwiększyć świadomość wszystkich uczestników ruchu dotyczącą bezpiecznego zachowania na drogach, szczególnie teraz w okresie wiosenno - letnim, gdy aura sprzyja rozwijaniu większych prędkości. Takie działania lubuskich policjantów będą regularnie powtarzane w całym województwie.

Dzięki coraz lepiej rozwiniętej infrastrukturze dróg, po naszym kraju, a także po województwie lubuskim jeździ się coraz bardziej bezpiecznie i komfortowo. Niestety coraz lepsze drogi sprzyjają rozwijaniu coraz większych prędkości, a to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, a jak pokazują statystyki – najczęściej przyczyną wypadku jest błąd człowieka.

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego od wielu lat prowadzą różne działania aby oddziaływać prewencyjnie, ale także dyscyplinować kierujących, którzy pozwalają sobie na brawurową jazdę czy wsiadanie za kierownicę po alkoholu. To właśnie w naszym powiecie zaczęły się duże akcje „Trzeźwych Poranków”, gdzie kontrolowano stan trzeźwości kilkuset kierujących w krótkim czasie. We wczorajszych działaniach „Wiosna na drogach” w powiecie zielonogórskim wzięło udział 30 policjantów ruchu drogowego oraz oddziałów prewencji rozlokowanych w kilkunastu punktach na drogach. Mundurowi sprawdzali głównie prędkość i trzeźwość kierowców, ale także stan techniczny pojazdów czy prawidłowe zachowanie na drodze. Policjanci sprawdzili trzeźwość 535 kierujących, skontrolowali 109 pojazdów, ujawnili 103 wykroczenia drogowe, za które wystawili 65 mandatów karnych, 37 osób pouczyli, a w stosunku do jednej skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych oraz 3 prawa jazdy. W czasie działań zatrzymani zostali również trzej kierujący, którzy wcześniej wypili alkohol.

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska - KMP w Zielonej Górze

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u