Kierowca był nietrzeźwy i poszukiwany

22 maj 2019
Autor: 
Kierowca był nietrzeźwy i poszukiwany Adobe Stock

Czujnością wykazał się sierż. Mariusz Petecki z Komisariatu Policji w Gubinie, który jadąc na służbę, zatrzymał 52-letniego nietrzeźwego kierowcę. Jak się później okazało mężczyzna ten był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Kierowca zwrócił na siebie uwagę, bo zatrzymywał się bez powodu, a później jechał całą szerokością jezdni.

Około godziny 7 rano, na ulicy Kresowej w Gubinie policjant z Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego zauważył fioletowego volkswagena polo, którego kierowca bez wyraźnego powodu zatrzymał się na skrzyżowaniu. Kierowca tego samochodu stał przez pewien czas na tym skrzyżowaniu, a po chwili ruszył w kierunku ulicy Żwirki i Wigury. Zachowanie kierowcy zainteresowało policjanta. Postanowił pojechać za nim.

Kierowca volkswagena jechał powoli, ale za to całą szerokością jezdni, co pozwoliło przypuszczać, że jest nietrzeźwy. W pewnym momencie ponownie się zatrzymał. Tę chwilę wykorzystał policjant, który szybko podszedł do osobowego volkswagena. Po otwarciu drzwi pojazdu od razu zauważył, że kierowca jest nietrzeźwy. Wyraźnie czuć było od niego alkohol, mówił nieskładnie. Policjant zabrał mu kluczyki od samochodu i wezwał na miejsce kolegów pełniących służbę. Jak się okazało, 52-letni mężczyzna miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili również, że jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Sierż. Mariusz Petecki od pięciu lat pracuje w Policji. Obecnie w Zespole Dochodzeniowo-Śledczym Komisariatu Policji w Gubinie. Jak mówi, to właśnie dociekliwość, która jest potrzebna w rozwiązywaniu spraw kryminalnych, przyczyniła się do tego że zainteresował się nietypowym zachowaniem kierowcy i pojechał za nim.

Żródło: kom. Norbert Marczenia KPP w Krośnie Odrz.

policjant

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u