Awaria promu na Odrze w miejscowości Pomorsko. W akcji straż pożarna

02 czerwiec 2019
Autor: 
Awaria promu na Odrze w miejscowości Pomorsko. W akcji straż pożarna Redakcja

W niedzielę, 2 czerwca, około godziny 11 doszło do awarii promu na rzece Odra w miejscowości Pomorsko. Na statku znajdowało się 6 pojazdów oraz kilku rowerzystów. Przez ponad godzinę pasażerowie oraz obsługa nie mogli dopłynąć do brzegu, pomogła straż pożarna.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż podczas przeprawy doszło do odkręcenia się linki pomocniczej, co uniemożliwiło dalszą podróż. Jednostka oddaliła się od portu na odległość ok. 25 metrów. Na miejsce zadysponowana została Ochotnicza Straż Pożarna z Pomorska. Strażacy na łodzi dostarczyli linę, dzięki której prom mógł dopłynąć do brzegu. 

W zdarzeniu nikt nie został ranny, podróżni bezpiecznie zjechali na brzeg i udali się w dalszą podróż. Na czas naprawy usterki przeprawa promowa będzie zamknięta.

Godzina 13:45 - Przeprawa promowa została wznowiona.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u