Kot utknął w uchylonym oknie na 4 piętrze. W akcji dwa zastępy straży pożarnej (ZDJĘCIA)

08 czerwiec 2019
Autor: 
Kot utknął w uchylonym oknie na 4 piętrze. W akcji dwa zastępy straży pożarnej Redakcja

Kilkumiesięczny kot utknął w uchylonym oknie na 4 piętrze jednego z bloków przy ulicy Spółdzielczej w Zielonej Górze. Lokatorów nie było w mieszkaniu. Kota uratowali strażacy.

W sobotę, 8 czerwca, o godzinie 13, zielonogórscy strażacy dostali zgłoszenie dotyczące kota, który utknął w uchylonym oknie na 4 piętrze jednego z bloków przy ulicy Spółdzielczej. Zadysponowane zostały dwa zastępy straży pożarnej w tym 30-metrowa drabina mechaniczna. Strażacy już po kilku minutach dotarli na miejsce zdarzenia. Niespełna kilka tygodni temu na ulicy Spółdzielczej wybudowano dodatkowe parkingi, dzięki czemu poszerzona została jezdnia wzdłuż bloków, co umożliwiło sprawne rozstawienie drabiny i uratowanie przestraszonego zwierzaka.

Akcja strażaków trwała kilka minut, kot został uwolniony i przekazany sąsiadom. Mieszkańcy osiedla nie pozostali obojętni na krzywdę zwierzęcia, kilka osób wzywało straż pożarną, pozostali próbowali dostać się do mieszkania. 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u