Potężna burza i ulewa przeszła nad Zieloną Górą

11 czerwiec 2019
Autor: 
Potężna burza i ulewa przeszła nad Zieloną Górą Redakcja

We wtorek, 11 czerwca, około godziny 2:20 niebo w Zielonej Górze rozświetlały błyskawice, chwilę później rozpoczęła się ulewa, która trwała niespełna 10 minut. W niektórych miejscach miasta występują lokalne podtopienia. 

Nocna burza, której towarzyszyły liczne wyładowania z pewnością obudziła część zielonogórzan. Krótkotrwałe, lecz intensywne opady deszczu spowodowały lokalne podtopienia. Zalany został fragment nowo wybudowanej ulicy Dworcowej, przyczyniły się do tego liście z drzew, które praktycznie całkowicie zapchały już niedrożną studzienkę ściekową. Straż pożarna z pewnością odnotuje kilka interwencji.

Godzina 11:30 - Strażacy na terenie miasta oraz powiatu odnotowali łącznie 8 interwencji, które na bieżąco realizowali. Na fragmencie ulicy Dworcowej doszło zalania fragmentu drogi, ponieważ wykonawca nie wyczyścił należycie po budowie jednej ze studni, gdzie zalegał m.in. piach, żwir oraz polbruk. Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja błyskawicznie uporały się z problemem. Woda nie powinna już gromadzić się w tym miejscu. Pracownicy ZWiK sprawdzają studzienki w mieście i na bieżąco je udrażniają. 

Jak sytuacja wygląda u Was? Przesyłajcie do nas zdjęcia oraz filmy z Waszych lokalizacji. 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u