W nocy możliwe gwałtowne burze w Lubuskiem! Będzie mocno wiało

10 czerwiec 2019
Autor: 
W nocy możliwe gwałtowne burze w Lubuskiem! Będzie mocno wiało Pixabay

W ciągu najbliższych godzin pogoda może się gwałtownie zmienić. Na terenie województwa lubuskiego prognozowane jest występowanie burz z intensywnymi opadami deszczu oraz gradem.

Do lubuskiego zmierzają już potężne układy burzowe znad Niemiec. Podczas ich przechodzenia należy spodziewać się intensywnych opadów deszczu oraz silnych porywów wiatru nawet do 100 km/h. - Obecne warunki są korzystne dla rozwoju burz superkomórkowych. Będą one przynosić gwałtowne zjawiska między innymi w postaci dużego gradu - informują Polscy Łowcy Burz.

Miejscami mogą pojawić się podtopienia. Ponadto w trakcie opadów warunki do jazdy mogą być bardzo trudne, dlatego już teraz prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Godzina 23:30 - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już ostrzeżenia II stopnia przed burzami z gradem dla 6 powiatów. Ostrzeżenia obowiązują dla powiatów: żarski, krośnieński, słubicki, sulęciński, gorzowski, Gorzów Wielkopolski.


Mocne powiewy wiatru mogą stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi! Pamiętajmy o środkach ostrożności. Jak należy zabezpieczyć się przed wichurą?

  1. Właściwie zabezpiecz drzwi i okna, uprzątnij meble ogrodowe, doniczki i inne przedmioty znajdujące się na balkonach lub przed domem, które mogłyby zostać poderwane przez silny podmuch wiatru
  2. Unikaj przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi
  3. Nie prowadź prac na otwartej przestrzeni, ani na dachach budynków
  4. Przestaw samochód spod drzewa, tablicy reklamowej lub słupa energetycznego

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u