Upał w Zielonej Górze. W szkołach skrócone lekcje

10 czerwiec 2019
Autor: 
Upał w Zielonej Górze. W szkołach skrócone lekcje Pixabay.com

Od dziś obowiązuje ostrzeżenie II stopnia przed upałem wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Temperatury w najbliższych dniach mają wynosić do 33°C. Niektóre zielonogórskie szkoły skrócą lekcje.

Upał daje się we znaki, ostrzeżenia II stopnia obowiązują w niemalże całej Polsce. Dyrektorzy niektórych zielonogórskich placówek podjęli decyzję o skróceniu lub odwołaniu (części) zajęć lekcyjnych. Z informacji opublikowanych na stronach szkół dowiadujemy się, że w "Ekonomiku" decyzją dyrektora szkoły zajęcia lekcyjne w dniach 11, 12 czerwca zostaną skrócone do 30 minut a przerwy będą trwać 5 minut. Podobna sytuacja jest w "Elektroniku". Szkoła Podstawowa numer 13 zdecydowała o odwołaniu trzech ostatnich godzin lekcyjnych, tym samym zajęcia będą się kończyć o godzinie 12:30. 

- W salach lekcyjnych jest strasznie gorąco, nie da się wytrzymać. - mówi jeden z uczniów. Zachęcamy do śledzenia komunikatów na stronach internetowych pozostałych szkół.

Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w poniedziałek od 29°C do 31°C, później od 31°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 19°C do 21°C. Możliwe przedłużenie terminu ważności ostrzeżenia. - Treść ostrzeżenia wydanego przez IMGW-PIB.

Chcesz być na bieżąco z ostrzeżeniami dotyczącymi niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych? Zapisz się do naszego systemu ostrzegania!

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u