Wandale nie zgłosili się do Urzędu Miasta. Jest film z monitoringu!

11 czerwiec 2019
Autor: 
Wandale nie zgłosili się do Urzędu Miasta. Jest film z monitoringu! Monitoring Miejski

Prezydent Janusz Kubicki opublikował nagranie z monitoringu miejskiego, na którym widać sprawców, którzy obrzucili błotem napis na Winnym Wzgórzu oraz wyrwali nasadzenia z doniczek na deptaku. Sprawcami okazały się małe dzieci oraz kobieta.

Na pierwszym nagraniu z miejskiego monitoringu widać parę, która spokojnie idzie deptakiem w kierunku Ratusza. Niespodziewanie kobieta podchodzi do jednej z doniczek i wyrywa nasadzenia, mężczyzna próbuje ją odciągnąć jednak nie przynosi to zamierzonego efektu. Kobieta wyrywa nasadzenia z kolejnych doniczek oraz przesuwa ławkę. To nie koniec, pod ratuszem przewraca mniejszą doniczkę z kwiatami. Nie wiadomo co było przyczyną tak skrajnego zachowania. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 10 czerwca, rano.

W czwartek, 6 czerwca, dwóch małych chłopców obrzuciło i pomazało napis na Winnym Wzgórzu błotem. Dzieci prawdopodobnie traktowały to jako formę zabawy. 

Obydwie sprawy nie obeszły się bez echa, sprawdzono materiały z miejskiego monitoringu. Wizerunek sprawców został zarejestrowany. Prezydent Janusz Kubicki postawił ultimatum, sprawcy mieli zgłosić się do Urzędu Miasta, tak się jednak nie stało. Film z miejskiego monitoringu został opublikowany na stronie Prezydenta w mediach społecznościowych. 

Sprawa została zgłoszona na policję. Prezydent Janusz Kubicki prosi mieszkańców o pomoc w ustaleniu sprawców tych dewastacji.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u