Akcja "Prędkość" na lubuskich drogach. Policjanci wystawili ponad 150 mandatów (ZDJĘCIA)

11 czerwiec 2019
Autor: 
Akcja "Prędkość" na lubuskich drogach. Policjanci wystawili ponad 150 mandatów KWP Gorzów Wlkp.

Wystarczyło tylko kilka godzin, aby lubuscy policjanci skontrolowali blisko 300 kierowców. Ponad połowa z nich otrzymała mandaty za zbyt szybką jazdę. Wpadły również dwie osoby pod wpływem alkoholu.

W poniedziałek, 10 czerwca, policjanci lubuskiej drogówki przeprowadzili akcję "Prędkość". Działania rozpoczęły się już od wczesnych godzin porannych i trwały do południa. Mundurowi wyposażeni w laserowe mierniki prędkości i nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorem skontrolowali blisko 300 kierowców. Oprócz kontroli prędkości zwracali oni także uwagę na stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących.

- Ponad połowa kierowców przekroczyła dopuszczalną prędkość, co wiązało się z nałożeniem mandatu i punktów karnych. W czterech przypadkach, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania na trzy miesiące. Kolejne dwie osoby straciły uprawnienia, gdyż kierowały autem będąc pod działaniem alkoholu - informuje podkom. Maciej Kimet z Zespołu Prasowego Lubuskiej Policji.

Akcja "Prędkość" to cykliczne działania policjantów mające zapobiec wypadkom drogowym. - Jednak wysoka aktywność policjantów to jedno. Drugim, istotniejszym czynnikiem bezpieczeństwa na drogach jest sama postawa kierujących, ich zachowanie na drodze, szacunek dla innych, ale przede wszystkich przestrzeganie prawa - dodaje podkom. Kimet.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u