Gubin: Mężczyzna wszedł do rzeki i zniknął. Szuka go straż pożarna

12 czerwiec 2019
Autor: 
Gubin: Mężczyzna wszedł do rzeki i zniknął. Szuka go straż pożarna Redakcja/Zdjęcie poglądowe

19-letni mężczyzna wszedł do Nysy Łużyckiej w Gubinie i nie wrócił na brzeg. Na miejsce zadysponowana została straż pożarna z Gubina oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego. Trwają poszukiwania.

W środę, 12 czerwca, po godzinie 13 do dyspozytora Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krośnie Odrzańskim wpłynęło zgłoszenie dotyczące tonącego w rzece mężczyzny. Zdarzenie miało mieć miejsce w Gubinie na rzece Nysa Łużycka, która jest naturalną granicą Polski z Niemcami. Do działań zadysponowana została straż pożarna z Gubina oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego. 

- Jedna osoba weszła do wody i nie wypłynęła. Trwają poszukiwania tej osoby. - podaje st. asp. Piotr Gabrowski - Oficer Prasowy KP PSP w Krośnie Odrzańskim. 

Na miejscu pracują już strażacy z Gubina, na miejsce jedzie również Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego. 

- Około godziny 13:30 otrzymaliśmy informację, że mężczyzna, który był w rejonie McDonald's w Gubinie wszedł do wody, chciał przepłynąć na drugą stronę. - podaje kom. Norbert Marczenia - Oficer Prasowy KPP w Krośnie Odrzańskim.

Próba przepłynięcia skończyła się fiaskiem. 19-latka, mieszkańca Wałowic próbowali ratować świadkowie, niestety nic to nie dało. Trwają poszukiwania.

Godzina 15:15 - Działania poszukiwawcze zostały już zakończone. Płetwonurek, który uczestniczył w akcji znalazł ciało chłopaka.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u