Tragedia w Gubinie. 19-latek utonął w rzece. Chciał przepłynąć na drugą stronę

12 czerwiec 2019
Tragedia w Gubinie. 19-latek utonął w rzece fot. KWP Gorzów Wlkp./zdjęcie poglądowe

Nie żyje 19-latek, który w Gubinie chciał przepłynąć na drugą stronę Nysy Łużyckiej. Z wody wyłowili go strażacy z grupy wodno-nurkowej.

Służby otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu około godziny 13:30. Jak wyjaśniał st. asp. Piotr Gabrowski, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Krośnie Odrzańskim, na miejsce wysłano sześć zastępów straży pożarnej wraz ze Specjalistyczną Grupą Ratownictwa Wodno-Nurkowego. Do Gubina skierowano jednostki z Zielonej Góry oraz Nowej Soli.

Strażacy przy użyciu łodzi ratowniczych od samego początku akcji dokładnie penetrowali teren rzeki. Ich działania wspierali również ratownicy gubińskiego WOPR. Z czasem do akcji wkroczyli płetwonurkowie. To właśnie jeden z nich natknął się na ciało 19-latka.

- Mężczyzna wszedł do wody i chciał przepłynąć na drugą stronę - relacjonuje kom. Norbert Marczenia, rzecznik krośnieńskiej policji. Początkowo 19-letniego mieszkańca Wałowic próbowali ratować świadkowie. Ich działania nie przyniosły jednak zakładanego rezultatu.

Policja przypomina o ostrożności nad wodą. - Z wodą nie ma żartów. Pamiętajmy, aby zawsze zachować szczególną ostrożność. Nie wchodźmy do akwenów, których nie znamy - apeluje kom. Marczenia.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u