Pijany agresor uderzył interweniującego policjanta. Miał 1,5 promila alkoholu

18 czerwiec 2019
Autor: 
Pijany agresor uderzył interweniującego policjanta. Miał 1,5 promila alkoholu KPP Żary

Krewkiego mężczyznę zatrzymali w niedzielę policjanci w Trzebielu (pow. Żarski). Podczas interwencji 25-latek wyzywał funkcjonariuszy oraz uderzył jednego z nich. Napastnikowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę nad ranem policjanci zabezpieczali imprezę plenerową w Trzebielu. Podczas patrolu mundurowi podjęli interwencję własną wobec dwóch osób znajdujących się w kilkuosobowej grupie. - Mężczyźni szarpali się między sobą, policjanci odizolowali ich od siebie, nie dopuszczając do eskalacji konfliktu - relacjonuje kom. Aneta Berestecka, rzecznik żarskiej policji.

Jeden z uczestników szarpaniny był wyjątkowo agresywnie nastawiony do mundurowych i zupełnie nie reagował na polecenia. Ponadto 25-latek wielokrotnie znieważał ich oraz groził pobiciem, zbliżając się z rękoma złożonymi do zadania ciosu. Policjanci nie czekali na rozwój wydarzeń i od razu podjęli decyzję o jego zatrzymaniu.

- Podczas przeprowadzania tej czynności mężczyzna uderzył jednego z policjantów, powodując u niego obrażenia ręki i głowy. Badania diagnostyczne wykazały, że funkcjonariusz ma złamaną kość ręki oraz wstrząśnienie mózgu - informuje Berestecka.

Jak się okazało zatrzymany 25-latek miał w swoim organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. - Nie ma zgody i aprobaty na takie zachowania. Każdy, kto podnosi rękę na policjanta, musi liczyć się z surowymi konsekwencjami - podkreśla kom. Aneta Berestecka.

Mężczyźnie może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowała już wobec 25-latka policyjny dozór.

 • Nowe elektryczne radiowozy dla lubuskich policjantów! Gdzie trafią?

  Nowe elektryczne radiowozy dla lubuskich policjantów! Gdzie trafią?

  Lubuscy policjanci otrzymali cztery nowe radiowozy elektryczne. Pojazdy trafią do komend w Gorzowie Wielkopolskim, Nowej Soli, Strzelcach Krajeńskich i Wschowie.

 • Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Poważny wypadek na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. Kierująca osobówką potrąciła dwie osoby. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u