Sulęcin: Ukradł drabinę i uciekał przez zarośla. Zatrzymali go policjanci na rowerach (ZDJĘCIA)

02 lipiec 2019
Autor: 
Ukradł drabinę i uciekał przez zarośla. Zatrzymali go policjanci na rowerach KPP Sulęcin

Funkcjonariusze policji w Sulęcinie zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który ukradł drabinę na terenie jednej z posesji. Złodziej uciekał przez krzaki, dogonili go policjanci na rowerach.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 1 lipca, w Sulęcinie. Około godziny 16:00 na posesję w pobliżu ogródków działkowych wtargnęli dwaj mężczyźni. Hałasy dobiegające z podwórka zaniepokoiły mieszkankę domu. Kobieta zauważyła złodziei chcących ukraść drabinę, a następnie krzyknęła, co spłoszyło mężczyzn.

Mieszkanka bez zastanowienia powiadomiła o incydencie miejscową policję. - Najbliżej miejsca zdarzenia był patrol rowerowy. Policyjni cykliści ruszyli do akcji - relacjonuje sierż. Klaudia Richter, rzecznik policji w Sulęcinie.

Jeden z mężczyzn nie dał za wygraną i ponownie pojawił się na posesji, aby dokończyć dzieła i uciec z łupem. Wówczas na miejsce dojechali funkcjonariusze. Złodziej próbował uciekać, wykorzystując zarośnięte pobocze, jednak nic z tego. Policjanci na rowerach zablokowali złodziejowi drogę ucieczki. Po chwili miał już założone kajdanki, a drabina wróciła do właścicielki.

- Jak pokazuje opisana sytuacja, rowerowe patrole to doskonała alternatywa dla zmotoryzowanych służb. Przede wszystkim ze względu na szybszy czas dotarcia do miejsc trudno dostępnych dla samochodów. Policyjnych cyklistów na ulicach powiatu sulęcińskiego spotkać można od początku czerwca, a służby rowerowe kontynuowane będą przez cały okres letni - dodaje Richter.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.