Świebodzin: Policja zatrzymała aż 3 nietrzeźwych kierowców

09 lipiec 2019
Świebodzin: Policja zatrzymała aż 3 nietrzeźwych kierowców Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Tylko w ciągu ostatnich pięciu dni policjanci ze Świebodzina wyeliminowali z ruchu trzech nietrzeźwych kierujących oraz dwóch, którzy nie stosowali się do wydanych decyzji lub wyroków zakazujących im poruszania się pojazdami. Wszystkie te osoby stanowiły realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy w głównej mierze od skuteczności policjantów. Jak pokazali w ubiegłym tygodniu mundurowi ze Świebodzina, ta stoi na wysokim poziomie. W przeciągu pięciu dni wyeliminowali z ruchu kierujących, którzy zagrażali bezpieczeństwu innych podróżnych. We wtorek, 2 lipca, policjanci świebodzińskiej drogówki zatrzymali 36-latka, który kierował motorowerem marki Yamaha, mając we krwi ponad promil alkoholu.

Dwóch kolejnych nietrzeźwych kierujących zatrzymali również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w niedzielę, 7 lipca. Pierwszy z nich w miejscowości Mostki kierował ciężarowym Peugeotem mając 1,5 promila we krwi. Drugi nietrzeźwy jechał motorowerem marki Junak w miejscowości Sieniawa mając ponad promil alkoholu we krwi. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i kara grzywny.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali dwóch kierujących, którzy z uwagi na zakaz sądowy nie powinni poruszać się pojazdami. Pierwszy z nich- 27-latek w czwartek, 4 lipca, kierował samochodem VW pomimo wydanego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Drugi z kontrolowanych kierował pojazdem marki Citroen, pomimo cofnięcia przez starostę uprawnień do kierowania pojazdami.

Źródło: sierż. szt. Marcin Ruciński - Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u