Ogromny pożar domu pod Nową Solą. W akcji 10 zastępów straży pożarnej

13 lipiec 2019
Autor: 
Ogromny pożar domu pod Nową Solą. W akcji 10 zastępów straży pożarnej Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Płonie dom jednorodzinny w miejscowości Lubięcin w powiecie nowosolskim. Ogniem objęty jest cały budynek. Na miejscu pracuje już 10 zastępów straży pożarnej.

W sobotę, 13 lipca, po godzinie 10 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowej Soli wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Lubięcin. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały okoliczne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Państwowa Straż Pożarna z Nowej Soli. Z chwila przyjazdu na miejsce pierwszych zastępów pożar był już mocno rozwinięty i obejmował cały budynek.

- Pożarem objęty jest trzykondygnacyjny budynek mieszkalny, pożar nie jest jeszcze opanowany. Nie ma żadnych osób poszkodowanych. - podaje kpt. Tomasz Lewandowski, Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Nowej Soli.

W chwili wybuchu pożar w budynku nie było lokatorów. Trwa akcja gaśnicza.

Godzina 11:20 - Pożar został już opanowany. Całkowicie spłonęło pierwsze i drugie piętro oraz poddasze budynku. Trwa sprawdzanie pomieszczeń oraz dogaszanie pozostałych zarzewi ognia. Jedna osoba trafiła pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego z powodu stresu. 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u