Łabędź zaplątał się w żyłkę z haczykiem. Ratowali go strażacy

14 lipiec 2019
Autor: 
Łabędź zaplątał się w żyłkę z haczykiem. Ratowali go strażacy OSP KSRG Kargowa

Do niecodziennej akcji doszło w niedzielę na jeziorze Linie między Kargową a Babimostem. Łabędź zaplątał się w żyłkę z haczykiem i nie mógł się uwolnić, z pomocą przyszli strażacy.

W niedzielę, 14 lipca, o godzinie 19 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Zielonej Górze wpłynęło zgłoszenie o łabędziu, który prawdopodobnie zaplątał się w żyłkę na jeziorze Linie. Na miejsce zadysponowano łącznie 3 zastępy straży pożarnej w tym ochotników z Kargowej oraz Babimostu. Strażacy na miejscu potwierdzili zgłoszenie oraz podjęli próbę uwolnienia zwierzęcia. 

Strażakom udało się schwytać osłabione zwierzę. Okazało się, że łabędź zaplątany był w żyłkę z haczykiem. Po kilku minutach udało się go wyswobodzić. - Nie było łatwo, ale liczy się każde życie. Dzisiaj się udało. - komentują akcję strażacy ochotnicy.

 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u