Pijany kierowca ciężarówki cofał na trasie S3. Chciał uciec przed kontrolą policji

15 lipiec 2019
Autor: 
Pijany kierowca ciężarówki cofał na trasie S3. Chciał uciec przed kontrolą policji KWP Gorzów Wlkp.

Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego przez kilka godzin kontrolowali pojazdy na trasie S3. Podczas działań jeden z kierujących ciężarówką na widok mundurowych zaczął cofać po ekspresówce, aby uniknąć kontroli. Badanie trzeźwości wykazało, że 37-latek miał blisko promil alkoholu.

Dziś od samego rana funkcjonariusze z gorzowskiej drogówki prowadzili intensywne działania kontrolne na drodze ekspresowej S3. Mundurowi rozstawieni na MOP Marwice zwracali szczególną uwagę na kierowców ciężarówek i autokarów. Sprawdzano głównie trzeźwość kierowców, czas pracy oraz stan techniczny pojazdów.

Na jazdę po alkoholu zdecydował się 37-letni kierujący ciężarowym Volvo. Mężczyzna chciał uniknąć kontroli, dlatego zaczął cofać po drodze ekspresowej. - Natychmiastowa reakcja policjantów pozwoliła na zatrzymanie kierowcy, który jak się okazało miał blisko promil alkoholu. Mężczyźnie zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania, a on sam za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem - informuje podkom. Marzena Śpiewak z Lubuskiej Policji.

Działania policjantów wspierali funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego oraz Straży Granicznej. Do godziny 12:00 mundurowi sprawdzili trzeźwość kilkuset kierowców i skontrolowali sześć autokarów. Na szczęście do żadnego z nich policjanci nie mieli żadnych zastrzeżeń i po kontroli spokojnie kontynuowały dalszą podróż - dodaje Śpiewak.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u