Zielona Góra: Płacili w sklepach pseudobanknotami. Nowe oszustwo na 200 złotych (ZDJĘCIA)

19 lipiec 2019
Płacili w sklepach pseudobanknotami. Nowe oszustwo na 200 złotych KMP Zielona Góra

Bardzo podobne, a jednak inne. Dwaj oszuści posługiwali się w Zielonej Górze 200-złotowymi pseudobanknotami. Pomimo wyraźnych nadruków "souvenir", banknoty prezentowe były przyjmowane w sklepach - głównie przez obcokrajowców. Mężczyźni zostali zatrzymani, grozi im kara do 8 lat więzienia.

Od pewnego czasu do zielonogórskich policjantów docierały zgłoszenia o osobach, które w sklepach i punktach gastronomicznych płaciły pseudobanknotami. Sprawą zajęli się funkcjonariusze operacyjni, którzy ustalili, że we wszystkich przypadkach, nieprawdziwymi pieniędzmi płaciły te same osoby.

- Byli to dwaj mężczyźni. Jeden jest doskonale znany policjantom i zaledwie kilka dni wcześniej był zatrzymany za przestępstwa narkotykowe - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze. Obaj zostali zatrzymani.

Młodzi mężczyźni wyjaśnili wszystkie okoliczności oszustwa. Banknoty przypominające oryginalne zobaczyli oni w internecie i postanowili je zamówić. Gdy zauważyli, że w jednym ze sklepów pracuje obcokrajowiec, spróbować nimi zapłacić. - Gdy oszustwo się udało, spróbowali wydać je w innych sklepach. Za każdym razem, gdy sprzedawcy się zorientowali, że pieniądze nie są prawdziwe, mężczyzn już nie było - relacjonuje Stanisławska.

Jak ustalili policjanci, zatrzymani wprowadzili do obiegu 6 pseudobanknotów dwustuzłotowych. Za każdym razem sprzedający wydawali im resztę. Obaj mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty oszustwa. Grozi im kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął mężczyzn policyjnym dozorem.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u