Pożar w Świdnicy. Ogień strawił dorobek ich życia. Trwa zbiórka dla rodziny (ZDJĘCIA)

18 lipiec 2019
Autor: 
Pożar w Świdnicy. Ogień strawił dorobek ich życia. Trwa zbiórka dla rodziny Redakcja

Ogień zabrał im praktycznie wszystko, ale została nadzieja, że jeszcze uda się wrócić do normalnego życia. Rodzina z podzielonogórskiej Świdnicy straciła w pożarze warsztat samochodowy. Pożar nie ominął też domu. Chętnych do pomocy w odbudowie nie brakuje, a w akcję wsparcia może włączyć się każdy.

Pożar wybuchł w czwartek, 11 lipca, kilka minut po godzinie 12:00. Przyczyna? Mieszkańcy Świdnicy nie pozostawiają złudzeń - to było celowe podpalenie. Ogień objął stodołę, a chwilę potem rozprzestrzenił się po całym warsztacie. W budynku znajdowały się lakiery i rozpuszczalniki, które wybuchały, co dodatkowo potęgowało rozprzestrzenianie się ognia. Dodatkowo w środku znajdował się bus dostawczy.

Do działań zadysponowano 7 zastępów straży pożarnej. Gdy pierwszy zastęp miejscowych ochotników dotarł na miejsce, wewnątrz szalał już ogień, było duże zadymienie. Słup gęstego, czarnego dymu można było zauważyć z wielu miejsc wsi. Sytuacja była trudna. Strażacy gasili pożar przez kilka godzin. Ponadto ewakuowali oni nietrzeźwych mieszkańców pobliskiego domu oraz psa, który mógł spłonąć żywcem.

Warsztat podobnie jak samochód dostawczy doszczętnie spłonął. Wewnątrz znajdowały się także narzędzia i sprzęt o wartości około 30 tysięcy złotych. Ponadto w budynku mieszkalnym od gorącej temperatury stopiły się rynny i popękały okna, a dwa pojazdy zaparkowane bezpośrednio przy warsztacie zostały nadpalone. Właściciele byli w tym czasie na urlopie i nie byli w stanie uratować nawet najważniejszych przedmiotów.

Straty są bardzo duże. Z pomocą rodzinie przyszli znajomi oraz mieszkańcy wsi. Pomoc zadeklarował również Krzysztof Stefański, wójt gminy Świdnica. W serwisie zrzutka.pl utworzona została zbiórka na rzecz rodziny. - Kolega w kwietniu miał poważny wypadek i wielogodzinną operację. Jeszcze nie zdążyli się z żoną pozbierać po jednej tragedii, a już spotkała ich druga. Chcemy, chociaż w części pomóc odkupić sprzęt i naprawić szkody wyrządzone przez pożar - czytamy w opisie.

Wszystkich, którzy chcą wspomóc rodzinę w odbudowie warsztatu, zachęcamy do udziału w zbiórce. Link znajduje się: TUTAJ.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u