Pijany wypadł z drogi pod Szprotawą, jazdę zakończył na polu (ZDJĘCIA)

29 lipiec 2019
Autor: 
Pijany wypadł z drogi pod Szprotawą, jazdę zakończył na polu KPP Żagań

Kierowca osobowego Peugeota miał ogromne szczęście. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i przelatując w pobliżu drzew zakończył jazdę na polu uprawnym. Jak podała żagańska policja, 40-latek miał ponad promil alkoholu.

Wszystko wydarzyło się w niedzielne popołudnie, 28 lipca, kilka minut przed godziną 17:00. - Mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Peugeot jadąc drogą krajową nr 12 koło Szprotawy nagle stracił panowanie nad autem. Pojazd wypadł z drogi i zatrzymał się dopiero po pokonaniu kilkunastu metrów - relacjonuje sierż. szt. Aleksandra Jaszczuk, rzecznik policji w Żaganiu.

Na miejsce natychmiast przybył podstawowy zespół pogotowia oraz patrol policji z drogówki. Kierujący oraz dwoje pasażerów wyszli samodzielnie z Peugeota jeszcze przed przyjazdem służb. Jak się okazało nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Mundurowi wyczuli jednak od kierującego 40-latka woń alkoholu. - Badanie stanu trzeźwości tylko potwierdziło przypuszczenia policjantów. Mężczyzna miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Za spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem - informuje Jaszczuk.

Kierowcy za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż 3 lata. Ponadto 40-latek musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u