Koparka przebiła rurę z gazem w Strzelcach Krajeńskich. "Wystrzelił pod dużym ciśnieniem" (ZDJĘCIA)

06 sierpień 2019
Koparka przebiła rurę z gazem. "Wystrzelił pod dużym ciśnieniem" KP PSP Strzelce Krajeńskie

Akcja służb w Strzelcach Krajeńskich. Koparka uszkodziła rurę, doszło do wycieku gazu pod dużym ciśnieniem. Ewakuowano okolicznych mieszkańców.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 5 sierpnia, po godzinie 12:00. Wówczas do strzeleckich strażaków wpłynęło zgłoszenie o rurze gazowej przerwanej przez koparkę na ulicy PCK. Na miejsce zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej. Przybył również Zastępca Komendanta Powiatowego PSP, mł. bryg. Wojciech Witkowski.

- W wyniku prac ziemnych z użyciem koparki doszło do przerwania rury przyłączeniowej gazu do jednego z budynków mieszkalnych. Z rury intensywnie wydobywał się gaz ziemny - informują strażacy.

Służby zabezpieczyły teren działań przed dostępem osób postronnych oraz wstrzymały ruch w pasie ulicy PCK. Ponadto wyznaczono strefę niebezpieczną o promieniu 100 metrów i podjęto decyzję o ewakuacji pobliskich mieszkańców.

Sytuację utrudniał fakt, że w pobliżu nie było zaworu sieci, który skutecznie zatrzymałby wyciek. Strażacy po konsultacji z pracownikami gazownictwa podjęli decyzję o wykonaniu wykopu celem dotarcia do uszkodzonej rury przyłączeniowej oraz zaciśnięcia jej specjalistycznym sprzętem. Ratownicy, którzy pracowali przy wykopie cały czas mieli założone aparaty powietrzne.

Awaria została usunięta jeszcze przed godziną 13:00. Instalację gazową zabezpieczyli pracownicy zarządcy sieci, a ewakuowani mieszkańcy mogli bezpiecznie powrócić do swoich domów.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u