Zielona Góra: Ochroniarze dyskoteki ciężko pobili mężczyznę. Zatrzymano pięć osób (FILM, ZDJĘCIA)

06 sierpień 2019
Autor: 
Ochroniarze dyskoteki ciężko pobili mężczyznę. Zatrzymano pięć osób KMP Zielona Góra

Zielonogórscy kryminalni przy wsparciu funkcjonariuszy z Grupy Realizacyjnej zatrzymali pięć osób, które ciężko pobiły mężczyznę przed klubem nocnym w centrum miasta. To ochroniarze jednej z miejskich dyskotek. Wszyscy usłyszeli zarzuty, a jeden z zatrzymanych został aresztowany na 3 miesiące.

Pod koniec lipca przed jedną z zielonogórskich dyskotek doszło do pobicia młodego mężczyzny. - Piątka ochroniarzy tego klubu biła go pięściami, pałką oraz wielokrotnie kopała po całym ciele, nawet gdy ten leżał na ziemi, próbując się osłonić. Poszkodowany z licznymi poważnymi obrażeniami trafił do szpitala - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Kilka dni po zdarzeniu policjanci kryminalni przy wsparciu funkcjonariuszy Nieetatowej Grupy Realizacyjnej przeprowadzili na terenie miasta realizację zatrzymania wszystkich sprawców. Policjanci musieli działać z zaskoczenia, dlatego zatrzymania były niespodziewane i dynamiczne.

Dwaj spośród pięciu mężczyzn w wieku 34-52 lata zostali zatrzymani w samochodach na jednych z głównych skrzyżowań Zielonej Góry. - Byli kompletnie zaskoczeni. Mężczyźni zupełnie nie spodziewali się zatrzymań - dodaje podinsp. Stanisławska.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zarzuty pobicia wszystkim zatrzymanym. Za to przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat. Ponadto śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie jednego z mężczyzn. Sąd uwzględnił wniosek i aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Dodatkowo wszystkie osoby mają wpłacić poręczenie majątkowe po 10 tysięcy złotych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u