Zatrzymano pięciu pijanych kierujących. Rekordzista miał blisko trzy promile

05 sierpień 2019
Autor: 
Zatrzymano pięciu pijanych kierujących. Rekordzista miał blisko trzy promile KWP Gorzów Wlkp.

Wystarczyło tylko kilka dni, aby policjanci ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali pięciu kierowców pod wpływem alkoholu. Rekordzista wydmuchał blisko trzy promile. - Nie ma i nie może być przyzwolenia na takie nieodpowiedzialne zachowanie - podkreślają mundurowi.

W miniony weekend strzelccy policjanci prowadzili na drogach liczne kontrole trzeźwości. W sobotę, 3 sierpnia, funkcjonariusze z Drezdenka zatrzymali osobowego Seata, którego kierowcą był 37-latek. Mężczyzna miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Na tym się jednak nie skończyło. Jeszcze tego samego dnia mundurowi z drogówki zatrzymali w Dobiegniewie 39-latkę. Kobieta kierowała Peugeotem, mając niemal promil alkoholu.

- Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany później 45 latek, który kierował osobowym Volkswagenem. Mężczyzna miał w organizmie prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany do kontroli w Drezdenku przez miejscowych policjantów - informuje mł. asp. Tomasz Bartos, rzecznik policji w Strzelcach Krajeńskich.

Funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę również w Trzebiczu, gdzie kierowca wydmuchał 1,5 promila alkoholu. Ostatnim zatrzymanym nietrzeźwym kierowcą w czasie minionego weekendu był 27-latek, który siedział za kierownicą Volkswagena Polo. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

- Pomimo policyjnych apeli związanych z jazdą po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i decyduje się wsiąść za kierownicę, to ogromne zagrożenie na drodze dla siebie, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego - podkreśla Bartos.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u