Zielona Góra: Groźna bakteria New Delhi w szpitalu. Zamknięto dwa oddziały

07 sierpień 2019
Autor: 
Zielona Góra: Groźna bakteria New Delhi w szpitalu. Zamknięto dwa oddziały Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Na dwóch oddziałach Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, u kilku pacjentów stwierdzono zakażenie bakterią Klebsiella pneumoniae NDM, zwaną New Delhi. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż pierwotnym źródłem zakażenia był pacjent przyjęty ze szpitala spoza województwa lubuskiego.

Na terenie całego szpitala - ze szczególnym uwzględnieniem dwóch oddziałów tj. Klinicznym Oddziale Chorób Wewnętrznych oraz Klinicznym Oddziale Neurochirurgii - wdrożono odpowiednie procedury mające na celu wyeliminowanie ognisk zakażenia oraz zapobiegniecie rozprzestrzenia się bakterii.

Wprowadzono ścisły reżim sanitarny wśród personelu oraz chorych, Wszyscy pacjenci wymienionych oddziałów poddawani są regularnie badaniom epidemiologicznym (to samo dotyczy personelu, u którego nie stwierdzono do tej pory nosicielstwa bakterii).

Badani na obecność Klebsiella pneumoniae NDM są również wszyscy pacjenci przyjmowani na pozostałe oddziały, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy przebywali w innych szpitalach.

Ryzyko zakażenia osób zdrowych, które odwiedzają chorych przebywających w szpitalu jest niewielkie. - Prosimy jednak rodziny pacjentów o ograniczenie wizyt, a także przestrzeganie takich zasad jak dokładne mycie rąk wodą z mydłem po opuszczeniu sali chorych oraz korzystanie z dostępnych w szpitalu środków dezynfekujących. - czytamy w komunikacie na stronie internetowej zielonogórskiego szpitala.

W celu opanowania ogniska epidemiologicznego zapadła decyzja o wstrzymaniu przyjęć pacjentów na dwóch oddziałach, do odwołania.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u