Pożar mieszkania w Zielonej Górze. Strażacy ewakuowali nieprzytomnego mężczyznę (ZDJĘCIA)

12 sierpień 2019
Autor: 
Pożar mieszkania w Zielonej Górze. Strażacy ewakuowali nieprzytomnego mężczyznę Redakcja

W jednym z wieżowców przy ulicy Władysława IV w Zielonej Górze doszło do pożaru mieszkania. Strażacy ewakuowali nieprzytomnego lokatora. Mężczyzna trafił do szpitala.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do zielonogórskich strażaków po godzinie 9:45. Ogień pojawił się w mieszkaniu na siódmym piętrze w wieżowcu przy ul. Władysława IV 18. Jako pierwsze zajęło się prawdopodobnie łóżko. Z lokalu przez okno balkonowe wydobywał się gęsty dym.

Do akcji zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej, w tym dwie drabiny mechaniczne. Strażacy poprowadzili linię gaśniczą przez klatkę schodową i udali się do płonącego mieszkania. W środku ratownicy natrafili na nieprzytomnego lokatora. Mężczyzna od razu został ewakuowany z budynku przez strażaków. Wsparli ich też policjanci.

Pożar został szybko opanowany, trwa oddymianie klatki schodowej. Z budynku ewakuowano mieszkańców z 7 i 8 piętra. Dokładną przyczynę pożaru będzie wyjaśniać zielonogórska policja.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u