Pościg za motocyklistą koło Słubic. 20-letni Ukrainiec łamał szereg przepisów

15 sierpień 2019
Pościg za motocyklistą koło Słubic. 20-letni Ukrainiec łamał szereg przepisów Redakcja/archiwum

20-letni motocyklista przez kilkanaście kilometrów uciekał przed policjantami. Obywatel Ukrainy, który jechał z pasażerką, stwarzał po drodze ogromne zagrożenie. Podczas szaleńczej ucieczki wjechał nawet na tory mimo opuszczonych zapór. Na szczęście w trakcie pościgu nie doszło do tragedii.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 12 sierpnia. Policjanci z Rzepina otrzymali zgłoszenie, że kierujący motocyklem marki Honda, który porusza się po ich terenie, może być pod wpływem alkoholu. Mundurowi napotkali pojazd na jednej z dróg koło Cybinki.

- Kierowca, gdy tylko zauważył oznakowany radiowóz, gwałtownie przyspieszył. Pomimo wydawanych, widocznych znaków do zatrzymania przez policjantów, kierujący nie zatrzymał się do kontroli. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg - relacjonuje asp. Magdalena Jankowska, rzecznik słubickiej policji.

Mężczyzna przez wiele kilometrów nie dawał się zatrzymać. Podczas ucieczki łamał wiele przepisów. - W pewnym momencie wjechał nawet na tory pomimo opuszczonych zapór. Kierowca nie zważając na innych uczestników ruchu drogowego ani na pasażerkę, którą wiózł na motocyklu, kontynuował swoją szaleńczą ucieczkę - informuje asp. Jankowska.

Motocyklista został zatrzymany w Cybince, w miejscu swojego zamieszkania. Okazało się, że kilka godzin wcześniej 20-letni obywatel Ukrainy był już kontrolowany przez policjantów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u