Nielegalnie zatrudnieni Ukraińcy w gospodarstwie. Trójka próbowała ukryć się w polu kukurydzy

15 sierpień 2019
Autor: 
Nielegalnie zatrudnieni Ukraińcy próbowali ukryć się w polu kukurydzy Pixabay

Służby sprawdziły osoby pracujące w gospodarstwie rolnym w Krzeszycach (pow. sulęciński). Trzech obywateli Ukrainy próbowało uniknąć kontroli, ponieważ pracowali nielegalnie. Cudzoziemcy bezskutecznie chcieli ukryć się w polu kukurydzy.

Kontrolę legalności zatrudnienia przeprowadzili we wtorek, 13 sierpnia, funkcjonariusze Straży Granicznej z Gorzowa Wielkopolskiego wspólnie z Inspektorem Państwowej Inspekcji Pracy. Na terenie gospodarstwa rolnego w Krzeszycach zastali oni sześciu pracujących obywateli Ukrainy.

- W trakcie legitymowania trzech mężczyzn nagle zaczęło uciekać w kierunku pola kukurydzy, jednak działanie funkcjonariuszy udaremniło im to skutecznie. Jak się okazało cała trójka w wieku 20-29 lat chciała uniknąć kontroli, ponieważ wykonywała pracę bez wymaganych zezwoleń - informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim wszczął już postępowanie zmierzające do wydania cudzoziemcom decyzji, na podstawie których będą musieli wyjechać z Polski. Konsekwencje poniesie również właścicielka gospodarstwa. Za złamanie przepisów grozi jej kara grzywny do 30 tysięcy złotych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u