Zielonogórski szpital walczy z bakterią New Delhi. 16 osób jest nosicielami

17 sierpień 2019
Autor: 
Zielonogórski szpital walczy z bakterią New Delhi. 16 osób jest zarażonych Redakcja/Zdjęcie pogladowe

W zielonogórskim szpitalu wciąż trwa walka z groźną bakterią Klebsiellą pneumoniae NDM zwaną New Delhi. Odwołano wszystkie planowane przyjęcia pacjentów. W poniedziałek, 19 sierpnia podjęta zostanie decyzja o wznowieniu przyjęć. 

W oddziałach szpitalnych trwa sukcesywna dekontaminacja wszystkich pomieszczeń. Proces ten polega na zabijaniu oraz usuwaniu drobnoustrojów. Nieustannie wykonywane są przesiewowe badania mikrobiologiczne u pacjentów na wszystkich oddziałach. Od 7 sierpnia wykonano blisko 600 badań. 

Codziennie monitorowany jest oddział izolacyjny, na którym przebywa obecnie 11 pacjentów, u których badania wykazały nosicielstwo Klebsielli pneumoniae NDM, a także pozostałe, gdzie ci pacjenci się pojawili. Łącznie jest ich 16. 

Szpital cały czas pracuje w tzw. trybie ostrym. - Tylko wczoraj i dziś do godziny 12.00 na SOR przyjęliśmy ponad stu pacjentów, z czego 33 trafiło na nasze oddziały. - czytamy w komunikacie szpitala.

Na podstawie: Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u