Dynamiczne zatrzymanie 43-letniego oszusta. Był poszukiwany 16 listami gończymi (FILM)

19 sierpień 2019
Autor: 
Dynamiczne zatrzymanie 43-letniego oszusta. Był poszukiwany 16 listami gończymi KWP Gorzów Wlkp.

Łącznie 9 lat w więzieniu spędzi 43-letni mężczyzna, za którym wystawiono 16 listów gończych i Europejski Nakaz Aresztowania. Dynamicznego zatrzymania oszusta dokonali kryminalni z Gorzowa. Mężczyzna przebywał wcześniej poza granicami kraju.

Od pewnego czasu funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. pracowali nad skutecznym sposobem zatrzymania 43-letniego mieszkańca jednej podgorzowskiej miejscowości.

- Mężczyzna miał na koncie liczne oszustwa. Podejrzany był także o podrabianie dokumentów. Poszukiwany był od 2017 roku aż 16 listami gończymi. Wystawiono również za nim Europejski Nakaz Aresztowania - informuje nadkom. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Poszukiwany cały czas przebywał poza granicami kraju. Nie wpadł on także w ręce żadnego z europejskich organów ścigania. Praca operacyjna policjantów pozwoliła ustalić, że poszukiwany mężczyzna może chwilowo przebywać na terenie powiatu gorzowskiego.

Kryminalni przeprowadzili realizację w sobotę, 17 sierpnia. Tuż po godzinie 19:00 policjanci zdołali zatrzymać 43-latka pod Gorzowem. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony takim obrotem sprawy. Nie stawiał więc oporu.

Teraz zatrzymanego czeka 9 lat więzienia. - Tyle czasu zgodnie z prawomocnymi wyrokami Sądów ma do odsiadki ten mężczyzna - dodaje nadkom. Maludy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u