Tragiczny wypadek koło Gronowa. Jedna, młoda osoba nie żyje, kolejna jest ranna (ZDJĘCIA)

21 sierpień 2019
Autor: 
Tragiczny wypadek koło Gronowa. Jedna osoba nie żyje, kolejna jest ranna Redakcja

Jedna osoba nie żyje, a kolejna została ranna po wypadku na drodze krajowej nr 32 koło Łagowa. Bus zderzył się tam z samochodem osobowym. Droga jest zablokowana.

Do wypadku doszło w środę, 21 sierpnia, po godzinie 6:30. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca osobowego Volkswagena Passat jadąc od strony Gronowa zaczął wyprzedzać ciężarówkę. Kiedy pojazd zbliżył się do zwężenia drogi, mężczyzna wykonał gwałtowny ruch, aby uniknąć zderzenia z wysepką. Wówczas auto wpadło w poślizg i bokiem wleciało na prawidłowo jadącego Mercedesa Sprinter. Zderzenie było bardzo silne, osobówka została całkowicie roztrzaskana.

Na miejsce wysłano 2 zastępy straży pożarnej z Krosna Odrzańskiego oraz zastęp ochotników z Dąbia. Przybyły też patrole policji oraz zespół pogotowia. - W wyniku zdarzenia 21-letni kierujący Volkswagenem zmarł na miejscu. Ponadto do szpitala przetransportowano kierowcę Mercedesa. Mężczyzna był przytomny - mówi mł.asp. Sylwia Betka z krośnieńskiej policji.

Droga krajowa nr 32 jest zablokowana w obu kierunkach. Policja wprowadziła objazd przez miejscowość Trzebule. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami nawet do godziny 11:00.

Godzina 12:00 - Droga jest już odblokowana. Ruch wraca do normy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u