Uwaga kierowcy! Dziś kolejna blokada starego mostu w Cigacicach!

25 sierpień 2019
Uwaga kierowcy! Dziś kolejna blokada starego mostu w Cigacicach! Redakcja/DronLubuski.pl

Ostatnie wakacyjne dni to również powroty znad morza, dziś ponownie na trasie S3 zrobi się tłoczno. Przyczyni się do tego nie tylko wzmożony ruch, ale również protest mieszkańców Cigacic, którzy na dwie godziny zablokują stary most na Odrze. 

W niedzielę, 25 sierpnia, od godziny 17 mieszkańcy Cigacic rozpoczną protest na starym moście w Cigacicach, który będzie polegał na zablokowaniu ruchu pojazdów przez blisko 100-letnią konstrukcję. Protest potrwa dwie godziny i zakończy się o 19. Kierowcy powinni liczyć się z ogromnymi utrudnieniami w ruchu, istnieją również trasy alternatywne, jednak w najlepszym wypadku nadrobimy kilkadziesiąt kilometrów drogi.

Na trasie S3, na czas budowy mostu występuje zwężenie jezdni do jednego pasa. Przy tak dużym ruchu w tym miejscu tworzą się kilkukilometrowe korki, niektórzy kierowcy korzystają z tzw. starej trójki co w pewnym stopniu rozładowuje utrudnienia - jednak w godzinach od 17 do 19, czyli na czas protestu ta opcja nie będzie możliwa. 

Policja proponuje trasy alternatywne: Zjazd z trasy S3 na węźle ŚWIEBODZIN POŁUDNIE stąd kierujemy się na miejscowość ROSIN, dalej KALSK w kierunku na SULECHÓW. W SULECHOWIE wjeżdżamy na DW278 w kierunku miejscowości KONOTOP. W miejscowości KONOTOP skręcamy na DW315 w kierunku NOWEJ SOLI. W NOWEJ SOLI DW315 kierujemy się na węzeł drogi ekspresowej S-3 NOWA SÓL ZACHÓD i kontynuujemy podróż drogą S-3 w kierunku południa Polski.

Trasa alternatywna ma blisko 80 kilometrów długości, czas przejazdu wynosi 1 godzinę 22 minuty. 

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u