Już dziś w Zaborze II Lubuskie Miodobranie

25 sierpień 2019
Już dziś w Zaborze II Lubuskie Miodobranie Redakcja

W niedzielę zapraszamy do Lubuskiego Centrum Winiarstwa w Zaborze na II Lubuskie Miodobranie. W programie imprezy m.in pokazy wirowania miodu, degustacje, jarmark pszczelarski, wykłady dla amatorów oraz rozstrzygnięcie konkursu na wzorową pasiekę Lubuskiego Związku Pszczelarskiego.

- Przez nasze tereny przebiega Szlak Wina i Miodu. Ponad 200-kilometrowa trasa obejmuje kilkadziesiąt urokliwych przystanków, m.in. winnice, muzea i gospodarstwa pszczelarskie. To także liczne wydarzenia, w których warto wziąć udział – podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.

Lubuskie smakuje nie tylko winem, lecz tak­że miodem. Jego produkcja na powrót prze­żywa prawdziwy rozkwit. Tradycje lubuskiego pszczelarstwa sięgają czasów średniowiecza, kiedy to bartnictwo stanowiło silną gałąź go­spodarki, a miód i wosk były wysoko cenionymi towarami na rynku krajowym i zagranicznym. Wzrost handlu tym „płynnym złotem" zmusił hodowców pszczół do zapewnienia sobie sta­łego dostępu do ich gniazd – tak powstały ule. Bartnicy przekwalifikowali się na pszczelarzy. W tradycyjnych metodach jeszcze do XIX wieku pozyskiwano miód poprzez podgrzewanie pla­strów i zlewanie zawartości przez sito do na­czynia, które nie mogło być zrobione z żelaza, cynku, miedzi lub mosiądzu, ponieważ nadają one metaliczny posmak.

ZABÓR - 25.08 - GODZ. 10.00-14.00

Lubuskie.pl

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u