Kolejne podpalenia koło Gorzowa Wielkopolskiego. "Prawdopodobnie to ta sama osoba" (ZDJĘCIA)

27 sierpień 2019
Autor: 
Kolejne podpalenia koło Gorzowa. "Prawdopodobnie to ta sama osoba" OSP Santocko OSP Kłodawa

Krótkie odstępy czasu i dwa duże pożary na terenie gminy Deszczno koło Gorzowa Wielkopolskiego. W okolicach Prądocina palił się młodnik, natomiast przy Niwicy łąki nad Wartą. Strażacy zgodnie twierdzą, że jest to robota podpalacza.

Do pierwszego pożaru doszło we wtorek, 27 sierpnia, chwilę po godzinie 12:30. Pomiędzy Prądocinem, a Ulimem płonął młodnik. Ogień rozprzestrzenił się na powierzchnię około jednego hektara. Na miejscu pracowało dziewięć zastępów straży pożarnej oraz samoloty gaśnicze Lasów Państwowych.

- To kolejne podpalenia. Strażacy zlokalizowali pięć ognisk pożaru. Pożar został szybko opanowany - relacjonuje bryg. Bartłomiej Mądry, rzecznik gorzowskich strażaków.

Prawie równocześnie do dyżurnego straży pożarnej w Gorzowie wpłynęło zgłoszenie o kolejnym pożarze w okolicach miejscowości Niwica. Nieznany sprawca podpalił łąki na wale nad Wartą. Do akcji zadysponowano pięć zastępów gaśniczych. Przed godziną 14:30 sytuacja była już opanowana. Obecnie trwa dokładne dogaszanie pogorzeliska.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach to kolejne podpalenia w pobliżu Gorzowa Wielkopolskiego. W niedzielę, 25 sierpnia, doszło między innymi do groźnego pożaru lasu. Strażacy oraz mieszkańcy niewykluczają, że za wszystkim stoi ta sama osoba.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u