Kto ma wyremontować most w Cigacicach? Piotr Barczak kieruje sprawę do marszałka

27 sierpień 2019
Kto ma wyremontować most w Cigacicach? Piotr Barczak kieruje sprawę do marszałka Redakcja/archiwum

Piotr Barczak, Przewodniczący Rady Miasta Zielona Góra, twierdzi, że remont starego mostu w Cigacicach powinna współfinansować marszałek Elżbieta Polak. - Miasto zobowiązało się do przejęcia wszystkich zadań związanych z mostem - odpowiada marszałek.

Radny Piotr Barczak z PiS odniósł się w poniedziałek na antenie Radia Zachód do sprawy remontu mostu w Cigacicach. Przewodniczący uważa, iż samorząd województwa powinien finansować lub współfinansować remont przeprawy. Wszystko uzasadnia tym, że most jest ważny nie tylko dla mieszkańców Zielonej Góry, ale i całego województwa.

- W moim przekonaniu to nie jest tylko zadanie miasta Zielona Góra, ale tak naprawdę w to powinien się włączyć także zarząd województwa i pani marszałek. A tutaj w ogóle nie słyszę żadnego głosu i chęci partycypowania w kosztach remontu - mówił Piotr Barczak.

Marszałek Elżbieta Polak przekonuje w oficjalnej odpowiedzi, że samorząd województwa nie musi zajmować się remontem. - Wszystko na podstawie porozumienia zawartego w grudniu 2014 roku, kiedy to miasto Zielona Góra zobowiązało się do przejęcia zadań związanych z zarządzaniem, administrowaniem i utrzymaniem drogi powiatowej nr 1187F od granicy miasta Zielona Góra do mostu w miejscowości Cigacice, łącznie z mostem. W związku z powyższym do zadań władz miasta należy jego remont - tłumaczy marszałek Polak.

Elżbieta Polak przypomina także o pieniądzach z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, które do tej pory uzyskało miasto Zielona Góra. Chodzi łącznie o 225 milionów złotych. - W ramach tych środków władze miasta mogły zaplanować realizację inwestycji mającej na celu remont mostu, będącego ważną dla mieszkańców przeprawą - podkreśla marszałek województwa lubuskiego.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u