Uciekali przed policyjną kontrolą, wjechali z impetem na plażę pełną ludzi

28 sierpień 2019
Autor: 
Uciekali przed policyjną kontrolą, wjechali z impetem na plażę pełną ludzi Lubuska Policja

Uciekające przed radiowozem osobowe bmw wjechało na plażę pełną ludzi. Z auta wyskoczyło czterech mężczyzn, którzy chcieli ukryć się w tłumie. Policjanci szybko ustalili, kto podróżował samochodem. Wszyscy byli nietrzeźwi i żaden z nich nie przyznaje się do kierowania. Sprawa jest prowadzona przez sławskich policjantów.

W Tarnowie Jeziernym znajduje się popularne kąpielisko. W trosce o bezpieczeństwo odpoczywających osób są tu także policyjne patrole. Podczas jednej ze służb funkcjonariusze ze Sławy otrzymali informacje o prawdopodobnie nietrzeźwym kierowcy, który może przejeżdżać przez miejscowość. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd. Kierowca kabrioleta bmw przyspieszył, kiedy zauważył radiowóz. Policjanci zawrócili za kierowcą, a po chwili zostali zatrzymani przez kobietę. Ta przekazała, że wyprzedzający ją przed chwilą kabriolet uszkodził jej lusterko. To utwierdziło policjantów w przekonaniu, że bmw należy jak najszybciej zatrzymać do kontroli.

Funkcjonariusze ruszyli za kierowcą bmw. Po chwili pędzący kabriolet znalazł się na głównej plaży w Tarnowie Jeziernym, by uniknąć kontroli. Według relacji świadków wjechał tam z dużą prędkością i zatrzymał się przed wypoczywającymi osobami. Z bmw wysiedli mężczyźni, którzy próbowali ukryć się wśród kilkudziesięciu innych osób. Do policjantów ze Wschowy dzwoniły osoby wypoczywające nad wodą, by przekazać informacje dotyczące całej sytuacji. Wśród nich policyjne małżeństwo z Nowej Soli.

Na miejscu po chwili pojawili się funkcjonariusze. W unieruchomionym pojeździe na tylnej kanapie siedział mężczyzna bez koszulki. Policjantom szybko udało im się ustalić, również dzięki osobom przebywającym na plaży, kto podróżował bmw. To czterech mężczyzn w wieku 21-26 lat. Jeden z nich próbował się jeszcze z miejsca oddalić, ale został zatrzymany. Dwaj kolejni stali przy pomoście. Na miejsce dotarł kolejny patrol policji.

Ustaleni przez policjantów mężczyźni byli nietrzeźwi, w organizmie mieli od 2 do ponad 3 promili. Zaprzeczali, by przyjechali na plażę bmw. Twierdzili także, że się nie znają. Funkcjonariusze znaleźli przy jednym z nich kluczyki od auta. Rozmawiali także ze świadkami. Na miejscu swoje czynności wykonywała grupa dochodzeniowo-śledcza. Policjanci ustalają, kto kierował pojazdem, a po zebraniu niezbędnego materiału dowodowego zadecydują o zarzutach. Rozważane są również te związane z narażeniem na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Źródło: nadkom. Marcin Maludy Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

w2

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u