Policyjny pościg w Zielonej Górze. Uciekinier pędził pod prąd. "Był po narkotykach" (FILM, ZDJĘCIA)

03 wrzesień 2019
Autor: 
Policyjny pościg w Zielonej Górze. Uciekinier pędził pod prąd. "Był po narkotykach" Redakcja

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 3 września. Zielonogórscy policjanci ścigali ulicami miasta kierowcę osobowego Forda. Pościg zakończył się na al. Konstytucji 3 Maja, gdzie mężczyzna zdaniem świadków chciał wjechać w przystanek, ale uderzył w radiowóz.

Ze wstępnych informacji wynika, że po godzinie 18:00 jeden z patroli ruchu drogowego próbował zatrzymać kierowcę Forda Mondeo do kontroli na ulicy Wyszyńskiego. Ten nie zamierzał jednak się zatrzymać i postanowił uciekać. Wówczas rozpoczął się pościg.

O wszystkim natychmiast poinformowano pobliskie patrole z różnych wydziałów. Uciekinier stwarzał bardzo duże zagrożenie w ruchu. - Jechał pod prąd i przejeżdżał przez pasy zieleni wprost pod samochody. O mało nie doprowadzał do kolizji z innymi pojazdami. Pędził jak szalony - relacjonuje czytelnik Bartosz. Ponadto na ulicy Fabrycznej o mało nie potrącił on pieszego na chodniku.

Szalony rajd zakończył się na przystanku autobusowym przy al. Konstytucji 3 Maja. Zdaniem świadków wszystko wyglądało tak jakby mężczyzna, chciał wjechać w przystanek, lecz zderzył się z oznakowanym radiowozem drogówki marki Opel Astra.

- Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów - komentuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze. Wiadomo, że uciekinier przewoził w pojeździe różne niebezpiecze przedmioty, które mogły posłużyć do dokonania przestępstwa.

Na miejscu cały czas pracują policjanci. - Kierowca zachowywał się bardzo dziwnie. Ewidentnie był pod wpływem jakichś narkotyków - informuje anonimowo świadek zdarzenia.

Godzina 19.35: - Kierowca jest trzeźwy. Czekamy teraz na wyniki testów narkotykowych - relacjonuje rzecznik zielonogórskiej policji. Podinsp. Barska przypomina, że niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem.

Nowe fakty w sprawie pościgu: "Pościg w centrum Zielonej Góry. Zatrzymano dwie osoby z "bogatą" przeszłością kryminalną (FILM, ZDJĘCIA)"

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u