Nowe karetki w Lubuskiem. Pierwszy ambulans trafił już do Drezdenka

03 wrzesień 2019
Autor: 
Nowe karetki w Lubuskiem. Pierwszy ambulans trafił już do Drezdenka LUW

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Janusz Cieszyński podpisał w szpitalu w Drezdenku pierwszą umowę o dofinansowanie zakupu nowych karetek pogotowia w naszym regionie. Kolejne pojazdy już wkrótce trafią do Międzyrzecza, Żar i Nowej Soli.

Ministerstwo Zdrowia realizuje ogólnopolski program "wymiany taboru ambulansów". To właśnie dzięki temu do dyspozycji szpitala w Drezdenku trafiła nowa karetka. Poprzednia, która przejechała blisko 390 tysięcy kilometrów, służyła mieszkańcom powiatu strzelecko-drezdeneckiego od 2009 roku.

Do województwa lubuskiego trafią z rządowego programu jeszcze trzy karetki. Wojewoda postanowił, że wymienione zostaną pojazdy ze Szpitala Międzyrzeckiego, Wielospecjalistycznego Szpitala SPZOZ w Nowej Soli oraz 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią w Żarach.

W województwie lubuskim funkcjonują obecnie 52 Zespoły Ratownictwa Medycznego - 18 specjalistycznych i 34 podstawowe.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u