Brutalne morderstwo w Gorzowie. Zabójca zastrzelony przez niemiecką policję

11 wrzesień 2019
Autor: 
Brutalne morderstwo w Gorzowie. Zabójca zastrzelony przez niemiecką policję Lubuska Policja

Do tragedii doszło w środę, 11 września, w pralni przy ul. Owczej w Gorzowie Wielkopolskim. 26-letni Paweł R. zastrzelił młodą obywatelkę Ukrainy i uciekł. Mężczyzna został zastrzelony przez niemiecką policję podczas próby zatrzymania.

Napastnik dokładnie zaplanował morderstwo. Przed godziną 13:00 wszedł do pralni przy ul. Owczej, gdzie oddał strzał prosto w głowę 26-letniej obywatelki Ukrainy. Po wszystkim mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia samochodem osobowym.

Kobiety nie udało się uratować, mimo szybko podjętej reanimacji przez świadków i ratowników. Zabójca 26-latki działał z góry podjętym zamiarem, chciał pozbawić życia kobiety. Motywem działania sprawcy miał być zawód miłosny.

Na drogach wyjazdowych z Gorzowa Wielkopolskiego policjanci ustawili posterunki blokadowe. Udział w poszukiwaniach brali również policyjni przewodnicy z psami, którzy podejmowali trop za napastnikiem, ustalając możliwą drogę ucieczki. Informacja o poszukiwaniach napastnika została przekazana również do niemieckiej policji.

Mężczyźnie udało się przedostać na terytorium Niemiec. Brandenburscy policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy prowadzony przez mordercę w okolicach Berlina. 26-latek wysiadł z auta i miał celować bronią do funkcjonariusza niemieckiej policji. Wtedy policjanci oddali kilka strzałów w kierunku mężczyzny. Paweł R. zginął na miejscu.

- Ze wstępnych informacji przekazanych nam przez stronę niemiecką, napastnik podejrzewany o zabójstwo 26-latki został śmiertelnie postrzelony przy próbie zatrzymania przez niemieckich policjantów w rejonie Berlina - informuje nadkom. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u